Bilgi
Yalova Halı Express Halı Yıkama olarak Halılarınızı yıkayıp bir köşeye atmıyoruz, Halılarınız Kurumsal Firma Bünyemizde %100 Güvence Altındadır.
Yalova Express Halı Yıkama

Çin ve Nepal Halı

Çin ve Nepal Halı

Nepal halısı

Firmalarının bir çoğunda birbirinden güzel renk ve desenlerde Nepal halıları dikkatinizi çekmiştir. Nepal halıları Tibet kültürünün en canlı örneklerinden biridir. Nepal, Orta Asya’da, Hindistan ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında bir ülkedir. Dünyanın en yüksek noktası olan Everest bu ülke sınırları içindedir ve başşehri Katmandu’dur.
Nepal yoksul bir ülkedir, dünyanın en fakir ülkeleri arasındadır. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Ancak en önemli geçim kaynaklarından biri halıcılıktır. Ham madde ve işçilik bu ülkede çok düşük olduğundan, diğer halı üreten ülkelere göre bu ülkenin halıları çok daha ucuzdur.

Genel olarak Nepal halıları şu şekilde sınıflandırılıyor:

  • Osmanlı ve Türk motifleri Modernize edilmiş iki ve üç boyutlu desenler
  • Modernize edilmiş çiçek desenleri

Ülkemizde halıcılık yüzyıllar boyunca yapılmaktadır. Ancak son zamanlarda Türk halıları, Güney ve Güneydoğu Asya ülkelerinde üretilmeye başlanmıştır. Hemen hemen ülkemizdeki büyük imalatçıların yüzde 80’i Türk motifli halıları Hindistan, Nepal ve Çin’de üretmektedir. Çünkü bu ülkelerde ham madde ve işçilik maliyeti çok düşüktür. Bu yüzden de Nepal halılarında Osmanlı ve Türk motifleri oldukça öne çıkmaktadır. Bu özelliklere sahip Nepal halılarının temizlenmesi de elbette uzmanlık gerektirmektedir. Nepal halılarının genelde açık renkli olmaları yüzünden halı temizliği yapılırken hem temizlik yöntemi hem de kullanılan temizlik malzemeleri açısından dikkatli olmak ve doğru teknikler kullanmak gerekiyor. Aksi halde halılarda geri dönüşü olmayan bozulmalar ve renk değişimleri olabilir. Kullanılan temizlik maddelerinin anti bakteriyel ve anti alerjik olması önemlidir. Ayrıca bitkisel olması da önemli bir faktördür.

Çin halısı

Çin halıları çok narin halılardır. Yıkama işlemi yapılırken en çok zarar gören halı çin halısıdır. Bu sebeple bu halıların temizliği yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Çin halılarındaki bozulma genelde renk karışımı problemi değil, renk solması  problemi olmaktadır. Renk solmalarının yüzde ellisi de evlerde yapılan temizlik esnasında uygun olmayan deterjanlar kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Çin halılarını kesinlikle profesyonel olmayan kişilere veya tecrübesiz halı  yıkama firmalarına yıkatmamanızı tavsiye ederiz. En küçük bir renk probleminin bile düzelmesi imkansızdır.

Ayrıca bu halılar çok pahalı halılardır. Müşterilerimize çok iyi araştırma yapmadan Çin halılarını yıkatmamalarını tavsiye ediyoruz.

Çin Halı Yıkama ve Temizleme Hizmetleri Express Halı Yıkama

26 Ağustos 2016
13 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?