Bilgi
Yalova Halı Express Halı Yıkama olarak Halılarınızı yıkayıp bir köşeye atmıyoruz, Halılarınız Kurumsal Firma Bünyemizde %100 Güvence Altındadır.
Yalova Express Halı Yıkama
İpek Halı

Halı cinslerinin içindeki en nadir halılardır . fiyatları bazen bir otomobilden bile fazladır. Ipek halılar yıkanabilir halılardandır ama bildiğimiz tekniklerle değil . üretici firmalar ipek halıların yıkanmasını istemezler halının cemesi ve dokusunun bozulması oldukça sık karşılaşılan durmalarıdır . ipek halılar Türkiye de hereke olarak anılır. Hereke asıl ününü ipek halılarla yapmıştır. Bursa ipeğinden dokunan bu çok değerli halılar yurt içinde ve yurtdışın da kolaylıkla alıcı bulmuşlardır. İpek Hereke halılarında santimetre karede ortalama 100 düğüm bulunur. Çok ince ve çok değerli olan bazı halılarda santimetre karedeki düğüm sayısı 400’ü geçmektedir. Bu halılarda gül, karanfil, lale, erik ağacı motifleri çoğunluktadır. Kimi halılarda çerçeve içine alınmış eski harfli yazılara ya da çiçek motifleri arasına yerleştirilmiş hayvan motiflerinden oluşan değişik kompozisyonlarda bulunur.

Dünyada ise Iran ipek halısı oldukça meşhurdur. Iran halıları antika olarak satılır günümüzde yatırım aracı olarak bile kullanılır Iran halısıyla ilgili referanslarımız Yalova vali konağında bulunan 1600 yıllarında dokunmuş halılardır her yıl dikkatle bu halıların temizliği Express Halı Yıkama Bünyesinde Özenle Yıkanmaktadır.

26 Ağustos 2016
18 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?