Bilgi
Yalova Halı Express Halı Yıkama olarak Halılarınızı yıkayıp bir köşeye atmıyoruz, Halılarınız Kurumsal Firma Bünyemizde %100 Güvence Altındadır.
Yalova Express Halı Yıkama

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Halılarımızı neden temizletmemiz gerekir?
Halılar sıklıkla kullandığımız ev materyallleridir. Evimizde dekor amaçlı kullandığımız halılar zamanla kirlenir . halıların icersinde deri kalıntıları ve toz fazlasıyla bulunur bu yaşayan mikro organizmalar sağlığımızı tehdit edebilir. Halınızın Temziliğide tam bu noktada kendini göstermektedir. Halınızda yapılacak antibakteriyel bir temizlik evinizde siz ve ailenizin sağlığı açısından oldukça önemlidir
Halılarımızı hangi sıklıkla temziletmemiz gerekir?
Halılarınızı yılda en az 2 defa temziletmeniz gerekmektedir. Halınızın temizliğiyle alakalı karar yinede size aittir. Ama uzmanlar İnsan ve Özellikle Çocuk Sağlığı için Yılda en az iki defa temizliğin yapılmasını tavsiye etmektedirler.
Halı üzerine dökülen (çay vb sıvı ürünlerde ne yapılmalıdır?
Islak mendil ve allkol bazlı ürünler kullanmayın halınızın cinsine göre evinizde bulunan leke çıkartıcıları asla kullanmayınız, mümkünse beyaz sabun ile silin ve varsa ıslatarak vakumla çekim yapınız .
Halının üzerindeki ağırlıkların bıraktığı izler giderilebilir mi?
Halılarınızdaki izlerin giderilmesi mümkün olabilir ama burada dış etkenler oldukça etkilidir. Halının cinsi ve odanın ne ve hava kalitesi etkilidir. Ama genel olarak makine gurubu halılarda bu izler giderilebilmektedir.
Halıya dökülen boya oje lekeleri çıkar mı?
Halınızda telafisi mümkün olmayan boya ve ojeler asit bazlı ürünlerle çıkartılabilir ama bu halınıza zarar vereceği için tavsiye etmiyoruz .
Halıları poşette saklayabilirmiyiz?
Halılarınızı kullanmadığınız dönemlerde saklama koşulları kuru ortamlarda olmalıdır nemli ve rutubetli ortamlar halıların düşmanıdır ve uzun süreli poşet içerisinde kalan halı küflenir ve çürüme yapar buda halınızı kullanılmaz hale getirebilir. Mümkün ise halını bez bir örtüyle sarın ve hava alacak şekilde baş kısımlarını acık bırakın.
Halı yıkama firmaları tercih edilirken nelere dikkat etmeliyiz?
Firmaların güvenilirliğini gösteren unsurlar tamamen kendi görsellerini kullanan adres bilgisi ve araçlarında firma tanıtımını yapan logolar olmalıdır . halı yıkama yerleri günümüzde oldukça fazladır ama hijyen koşullarını yerine getiren firma sayısı oldukça azdır burada firmanın referansları oldukça önemlidir .