Bilgi
Yalova Halı Express Halı Yıkama olarak Halılarınızı yıkayıp bir köşeye atmıyoruz, Halılarınız Kurumsal Firma Bünyemizde %100 Güvence Altındadır.
Yalova Express Halı Yıkama
Tuft Halı

Tuft halı konstrüksiyonu, önceden dokunmuş bir zemin dokusu üzerine tuft ipliklerinin dokunması ile oluşur. Bugün dünyanın halı üreticilerin birçoğu tufting teknolojisini kullanır. Tufting makinesinin hareketi, basit bir dikiş makinesi iğnesinin hareketine benzer. İplik bobinleri daha önceden dokunmuş zemin dokusu üzerine bukleler oluşturarak iğnelere iplik besler.Bu bukleler olduğu gibi bırakılabilinir, özel bir kesim mekanizmasıyla bukleler kesilerek, kesik hav bir yüzey ya da bazı bölgelerin kesilip bazı bölgelerin kesilmeden bırakılması ile kombine yüzeyler oluşturulabilir.Oluşturulan bu yüzeyin arkasına ikinci bir yüzey (jüt ya da sentetik) lateks esaslı bir malzeme kullanılarak yapıştırılır.

Hand Tuft Halı uluslararası halıcılık terminolojisinde vurgu sistemiyle oluşturulan, renk ve desenleriyle özgünlük sağlayan halı türünün adıdır. Üretimde desen çizimi, kesim, kabartma, bukle ve oyma gibi el becerisine dayalı süreçler yer almaktadır. Yünün canlı bir elyaf olmasından kaynaklı olarak birebir aynısını yapmak mümkün değildir. Hiç bir zaman aynı sonucun %100 alınması mümkün değildir.
Hand Tuft Halı ne kadar iyi ölçümlendirilir, tasarlanır ve doğru renklendirilirse aynı oranda mükemmel sonuç alınır.

Yalova veya çevre illerde Tuft halı yıkama işini özenle biz yapabiliriz. Bizi Express Yalova Halı Yıkama diye aratarak bulabilirsiniz.

26 Ağustos 2016
11 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?